To już jutro – od godz. 11.00 rusza 3. polsko – niemiecki festiwal Cedynia na Okrągło.

Jeszcze dziś nasz plac Wolności wygląda tak, jak na prezentowanych zdjęciach – puste ulice, parkingi pozastawiane samochodami. Ale już jutro cedyński rynek tętnić będzie gwarem, śmiechem, muzyką. Tegoroczny festiwal będzie gościł ponad 60 wystawców z całego okręgu, którzy mają dla Państwa szeroki wachlarz asortymentu z różnych dziedzin.

Uczyńmy nasz festiwal magicznym i wyjątkowym. Sprawmy, żeby cały plac Wolności zapełniony był nie tylko wystawcami, ale i nami – mieszkańcami gminy Cedynia, chętnymi, aby celebrować święto dyni. Nie traćmy okazji do poznania ciekawych dziedzin wytwórstwa rękodzielniczego, degustowania i zaopatrzenia się na nadchodzącą zimę w smaki regionu zamknięte w słoiku.

Na cedyńskim placu Wolności zbierają się podmioty z całej okolicy, w celu promocji swoich działalności, zaprezentowania swoich umiejętności, przy czym wzbogacając swój budżet. Każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Począwszy od stoisk gastronomii oferujących ciepłe posiłki i gorące lub zimne napoje, stoisk sołectw z gminy Cedynia, u których będzie można degustować wszelakie potrawy z dyni i ziemniaka, kosztować słodkich wypieków lub zakupić przetwory. Festiwal Cedynia na okrągło jest też okazją do kupna wyrobów lokalnych producentów, takich jak miody czy właśnie przetwory z dyni i innych sezonowych darów natury.

Fani dań rybnych również nie zostaną pominięci – na stoisku Niezależnego Cedyńskiego Towarzystwa Wędkarskiego „Miętus” będzie można za darmo skosztować rewelacyjnej zupy rybnej z własnego tajnego przepisu.

Miłośnicy rękodzieła będą zachwyceni gamą warsztatów, otóż wystawcy będą prezentować wyroby z wikliny, żywicy czy też słomy. Będzie można zakupić biżuterię z różnych materiałów lub dowiedzieć się o tajnikach radosnego szycia i wyrobów z tkanin.
Najmłodsi uczestnicy festiwalu również znajdą na placu, na każdym kroku coś, co ich zainteresuje. Malowanie twarzy, wata cukrowa, gotowana kukurydza? Już w sobotę na cedyńskim rynku. Nie sposób będzie pominąć kolorowe stoiska z wyjątkowymi zabawkami i wyrobami lokalnych przedsiębiorców.

Zapraszamy również na podwórko animacyjne, nie tylko dzieci, ale również starszych. Przypomnijmy sobie czasy dzieciństwa, kiedy grało się w gumę, kapsle czy też klasy. Poczujmy się dziećmi w ten wyjątkowy dzień. Niech historia zatoczy koło i nawiąże do przesłania festiwalu – Cedynia na okrągło.

Scena przywoła nas energiczną muzyką, stoiska swoją ofertą, a namioty swoimi przedsięwzięciami. Weźmy udział w warsztatach i pokazach – naprawdę warto!

Zachęcamy do udziału w 3. Festiwalu Cedynia na okrągło. Skorzystajmy z pięknej pogody, jaką funduje nam polska złota jesień i spędźmy czas w gronie rodziny na placu Wolności w sobotę – 30 września.

Serdecznie zapraszamy.